Wat Phra Yai Tapınağı

PATTAYA BİG BUDDHA HEYKELİ

Wat Phra Yai Tapınağı

Pratumnak Tepesi'nin üstünde, Pattaya ve Jomtien Plajı arasında, 18 metre boyunda Buda heykeli ağaçların arasından yer alır.
Büyük Buddha , Wat Phra Yai, Pattaya'nın balıkçı köylerinden biridir.1940'lı yıllarda inşa edilmiştir.Ziyaretçiler ve yerel Tay halkı buraya büyük Buddha heykelini görmeye ve dua etmeye gelmektedirler.Yerel halk tarafından oldukça saygı gören bir tapınaktır.Oldukça fazla ziyaretçisi olan tapınakta tütsü yakılır, çiçekler bırakılır ve dua edilir.Tapınakta bir çok küçük buda heykeli yer alır.
Tapınağa giden merdiven boyunca altın erjerdahalar bulunur.Merdiven dibinde Nagas denilen efsanevi ejderin ağzından çıkan yedi başlı yılan bulunur.
Tapınağın üst kısmında yatarak yada oturarak duran budda heykelleri vardır. . Wat Phra Yai 'ye ziyaret biraz yürüyüş gerektirir.Yaşlı, genç ziyaretçiler arasında oldukça popüler bir etkinliktir.
Tepeye varmadan önce , küçük kuşlar satan tüccarlar göreceksiniz.insanlar onları satın alarak serbest bırakıyor.Kazanılan para da tapınağa bağış olarak gidiyor. Buda, merdiven üstündeki köşk salonunda bağış yapın. Pattaya Big Buddha Tepesini ziyaret sizin için farklı ve güzel bir etkinlik olacakır.

Wat Phra Yai Tapınağı

Pattaya Big Buddha Heykeli ziyaret etmek sizin için farklı ve güzel bir etkinlik olabilir.Budizm hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Pratumnak Tepesi Pattaya'nın 2 km güneyinde yer alır.Giriş ücretsizdir.Eğer taşıt ihtiyacınız varsa 200 baht vererek otobüs bulabilirsiniz.

wat-phra-yai10_1
wat-phra-yai11_1
wat-phra-yai8_1
wat-phra-yai9_1
wat-phra-yai7_1
wat-phra-yai2_1
wat-phra-yai5_1
wat-phra-yai4_1
wat-phra-yai3_1
wat-phra-yai1_1